Apie sporto lažybas galima rasti įvairių kalbų prieš kelis tūkstančius metų, kai Graikijoje Olimpinės rungtynės buvo vieta, kur įvyko pirmi statymai. Lažybos išplito iki senovės Romos, kai buvo lažinamasi gladiatorių kovose. Vėliau lažybos buvo stabdomos ir priskiriamos nelegaliai veiklai, taip prasidėjo nelegalūs statymai. Anglijoje sporto lažybas išpopuliarino žirgų lenktynės, XX a. antroje pusėje sporto lažybos buvo legalizuotos JAV, Las Vegase.

Sporto lažybos šiomis dienomis

Sporto lažybos ir sportas šiomis dienomis yra neatsiejamos dalys. Nors dar yra šalių, kuriose sporto lažybos yra nelegalios, tai vis tiek yra viena iš didžiausių sporto industrijos dalių. Prieš keletą metų JAV buvo leista oficialiai organizuoti sporto lažybas už Las Vegaso ribų, o tai yra labai didelis žingsnis JAV sporto industrijoje. Nors daugybę statymų ten būdavo atliekama pas nelegalius bukmekerius, dabar kai tai pradeda tapti oficialu, atsiveria dar daugiau galimybių įvairios sporto komandoms bei sportininkams, kadangi lažybų bendrovės yra vienos iš pagrindinių sporto komandų bei lygų rėmėjos.

Europoje beveik kiekvienoje šalyje galime rasti sporto komandų, kurias remia viena ar kita didžioji lažybų bendrovė. Yra kalbama, kad sporto lažybos kontroliuoja sportą, tačiau nors ir buvo skandalų dėl suklastotų rungtynių, sporto lažybos sporto nekontroliuoja. Taip, sporto lažybos turi didelę įtaką, tačiau nėra daroma jokia įtaka rungtynių baigtimis. Sporto žiūrovai labiau įsitraukia į sporto rungtynes, kuomet yra galimybė atlikti statymus už savo mėgstamas komandas.

Kur galima atlikti sporto statymus Lietuvoje?

Lietuvoje sporto lažybos yra itin populiarios, o didžiausios lažybų bendrovės daro viską, kad suteiktų geriausią patirtį savo klientams. Lietuvoje veikiančiose lažybų bendrovėse yra galimybė stebėti rungtynes gyvai, atlikti statymus gyvai bei turėti išskirtinę pasiūlą rungtynėse, kur žaidžia Lietuvos sporto komandos. Lietuvoje legaliai statymus galima atlikti sporto lažybų punktuose bei lažybų bendrovių puslapiuose internete.

Lažybų bendrovės, kurios oficialiai veikia Lietuvoje yra Betsafe, Optibet, Olybet, Topsport, Cbet. Šios bendrovės yra pasidalinusios sporto lažybų industriją Lietuvoje. Nors lažybų bendrovių nėra daug, tarp jų yra jaučiama stipri konkurencija ir tai skatina jų tobulėjimą, kas mums, vartotojams, atneša geresnį produktą.

Sporto-lazybosPrieš keletą metų Lietuvoje buvo uždraustos lažybos internete tose bendrovėse, kurios neveikia Lietuvoje, tai yra, kurios neturi Lietuvoje savo lažybų punktų. Po šio įstatymo išleidimo buvo daugybė nepasitenkinimo iš vartotojų, kadangi didelė dalis atlikdavo statymus užsienio bendrovėse. Vis tik galimybė atlikti statymus užsienio bendrovėse išliko, tiesiog reikia apeiti apribojimus, kurie blokuoja užsienio bendrovių internetinius puslapius.

Ar galima užsidirbti iš sporto lažybų?

Didelė dalis žmonių, kurie lažinasi sporto lažybose, tai daro ne iš malonumo, o iš noro greitai pasipelnyti. Sporto lažybos yra labai plona riba tarp realybės ir priklausomybės. Nemaža žmonių dalis yra prisiskaičiusių sėkmės istorijų, kaip kiti gyvena iš lažybų ir jie puola tai daryti patys. Vis tik reikia atkreipti dėmesį į tai, kad lengvų pinigų nėra, todėl norint reguliariai pasipelnyti iš sporto lažybų, reikia įdėti labai daug darbo.

Jeigu jūs suprantate sporto šaką, praleidžiate daug laiko analizuodami įvykius bei turite galimybę pasiekti kuo daugiau informacijos, tada užsidirbti iš sporto lažybų tikrai galima. Sporto lažybose yra svarbu laikytis kertinių taisyklių bei disciplinos, o tada galima tikėtis sėkmės.

Sporto lažybose sėkmė gali nusišypsoti bet kam, tačiau išlaikyti pelningus statymus ilgame laikotarpyje yra atkaklus darbas. Nereikia pamiršti, kad sporto lažybos yra azartinė pramoga, kurios dėka yra pagyvinimas sporto žiūrėjimas. Didelė žmonių dalis atlieka statymus visiškai nesidomėdami, o tiesiog norėdami dar labiau palaikyti savo komandą. Iš tokių statymų išgyvena lažybų bendrovės, o tie, kurie nori pasipelnyti iš lažybų, turi emocijas ir simpatijas padėti į šoną ir koncentruotis į statistiką, analizavimą bei ieškojimą geriausio dienos statymo.

Kokia sporto šaka yra pelningiausia?

Pelningiausios šakos išskirti negalima, kadangi kiekvienas žmogus stato tai, kas jam labiausiai patinka. Yra žmonių, kurie yra labai sėkmingi teniso statymuose, kiti pelnosi iš futbolo ar krepšinio rungtynių. Dalis žmonių nemėgsta teniso, kadangi tai yra individuali sporto šaka ir viskas priklauso nuo vieno žmogaus bei įvairių smulkmenų, kiti kaip tik mėgsta individualias sporto šakas, kadangi gerai išanalizavus sportininką, galima atrasti gerų statymų.

Komandinės sporto šakos atrodo, jog yra saugesnės, nes viskas nepriklauso nuo vieno žaidėjo, tačiau tie, kurie stipriai domisi ir analizuoja komandines sporto šakas, supranta, kad ir vienas žaidėjas gali pakeisti labai daug. Todėl pelningiausia sporto šaka yra ta, kurioje jūs jaučiatės geriausiai. Statymus yra rekomenduojama atlikti tose lygose bei sporto šakose, kurias suprantate geriausiai.

Ar galima atlikti sporto statymus nemokamai?

Atlikti sporto statymų lažybų bendrovėse nemokamai negalima, kadangi sporto lažybos susideda iš to, kad jūs atliekate statymą savo pinigais ir juos laimite arba pralaimite. Jeigu norite pabandyti atlikti statymą, bet nenorite rizikuoti pinigais, galite paieškoti įvairių puslapių, kur galima vesti savo statistiką neatlikinėjant statymų lažybų bendrovėse.

Kad ir kaip bandytumėte savo sėkmę netikrais pinigais, pradėjus statyti tikrus pinigus, rezultatai gali apsiversti aukštyn kojomis, kadangi kai yra atliekami statymai realiais pinigais, įsijungia visai kiti žmogiški instinktai, todėl geriausia yra pradėti statyti nuo pradžių tikrais pinigais, tačiau minimaliomis sumomis. Dėl šios priežasties reikia įsivesti savo banką, kuri galite skirti lažyboms bei laikytis banko valdymo taisyklių.

Kitas variantas, kaip galite atlikti statymus nemokamai yra pasinaudoti sporto lažybų bendrovių suteikiamais bonusais. Kiekviena lažybų bendrovė internete siūlo naujokams bonusus. Pavyzdžiui, įsidėję 100 eurų į sąskaitą, jūs gausite 100 eurų dovanų. Iš viso sąskaitoje turėsite 200 eurų ir tai padės jums pačioje pradžioje, kai norite kuo mažiau rizikuoti savais pinigais.

Kai kurios sporto lažybų bendrovės siūlo nemokamų statymų premijas, tai reiškia, kad jūs, pavyzdžiui, galite gauti dovanų 10 eurų, kuriuos galite pastatyti ant beveik bet kurios sporto rungtynių baigties be jokios rizikos. Įvairios lažybų bendrovių premijos leidžia lengviau įsivažiuoti į statymus. Svarbu atkreipti dėmesį į premijų sąlygas, kadangi kartais jos būna labai sudėtingos ir jas įvykdyti užtrunka laiko, todėl gerai įsiskaitykite, ką turite padaryti.

Patarimai sporto lažyboms

Sporto-lazybosNorint būti sėkmingu sporto lažybose, labai svarbu yra domėtis ne tik sporto rungtynėmis ir savo mėgstamomis komandomis, bet ir skaityti apie pačias lažybas, strategijas ir kitokias pamokas. Sporto lažybose labai svarbu yra disciplina ir išsikeltas tikslas. Prieš pradedant statyti, reikia išsiskirti banką, kuris bus skirtas statymams. Investuojama suma turi būti tokia, kurią pralaimėjus jūsų gyvenimas nepasikeis, tai neturi būti pinigai, kurių jums reikia pragyvenimui. Tai yra nerašyta taisyklė, tačiau ji veikia. Kadangi atliekant statymus iš pinigų, kurių reikia pragyvenimui, dažnai azartas užvaldo emocijas ir galima prieiti prie neatsargaus lošimo. Investavus pinigus, kurie jūsų gyvenimo nepaveiks, galite labiau susikoncentruoti į pačias sporto rungtynes bei skirti daugiau dėmesio jų analizavimui, o ne pinigų vaikymuisi.

Tikriausiai esate girdėję pačių įvairiausių sporto lažybų statymų strategijų. Tarp kurių tokios strategijos kaip visada statyti tą pačią sumą, dvigubinti kitą statymą po pralaimėjimo, dvigubinti statymą po laimėjimo ir t.t.. Veikiančių strategijų yra, tačiau kas veikia vieniems, nereiškia, kad veikia kitiems. Vieni stato ant didelių koeficientų, kiti renkasi mažesnius koeficientus, kadangi galvoja, kad tai yra saugesnis kelias į pinigus. Kokia strategija yra jums labiausiai priimtina, jūs galite išsirinkti tik jūs patys. Nebijokite išbandyti ir atrasti tai, kas jums labiausiai patinka. Svarbiausia yra pinigų valdymas. Statykite po 1 eurą, susipažinkite su skirtingomis statymų rūšimis, skirkite laiko visapusiškam analizavimui. Kai suprasite ką darote ir pajausite šios industrijos rinką, sėkmė tikrai pas jus apsilankys.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad maži koeficientai negarantuoja jums lengvų pinigų. Žmonės, kurie stato ant mažų koeficientų, ilgame laikotarpyje dažniau pralaimi nei laimi. Todėl norinti būti sėkmingų sporto lažybose, visada ieškokite, kuo didesnio koeficiento. Statymas 2.00-1.85 koeficientų ribose yra vadinamas vertingu statymu. Prieš atlikdami statymą, gerai įvertinkite informaciją, kurią žinote apie rungtynes bei patį statymą. Venkite spėlioti ir remkitės protu, o ne emocijomis. Nepamirškite, kad greitų pinigų nėra, todėl po sėkmingų statymų pailsėkite ir neleiskite emocijoms būnant euforijoje pralaimėti viską, ką laimėjote.